top of page

Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik konseri Vr Konser

2016 yılının son baharın da yine ilk defa ABD’de gerçekleşen Dünya'nın ilk sanal gerçeklik konserini NexrVr ve LiveNation isimli iki prodüksiyon şirketi ortaklaşa bir çalışma ile tanıtmıştı. Avrupa’ya ve Türkiye’ye ne zaman geleceği merakla beklenen Vr Konser projesinin alt yapı çalışmaları Türkiye’de Nisan ayı başlarında tamamlandı. Yaz konserlerine yetiştirilmesi planlanan proje de hem sanatçı hem de mekan konserlerine yer verilmesi planlanıyor.

Peki sanal gerçeklik konserlerinin bizlere faydası ne olacak ?

Sevdiği sanatçıların konserlerine gerek yüksek bilet fiyatı, gerek ulaşım sıkıntısı gerekse de mevcut imkanların elvermemesi nedeni ile izlemeye gidemeyen müzik sevenleri etkinlik alanına ışınlamak olarak özetleyebiliriz.

Nedir bu sanal gerçeklik diyenler için kısa bir bilgi; Sanal gerçeklik gözlüğünü taktığımız anda bulunduğumuz ortamı unutup gözlükte bize sunulan Dünya’ya tamamen adapte eden bir sistemdir. Konser etkinliği için konuşacak olursak, evinizin salonun da otururken sevdiğiniz sanatçının konserini en ön sıradan izlemek diyebiliriz. Sanal gerçeklik ile ilgili detaylı bilgileri blog sayfamızda bulabilirsiniz.

Sanal gerçeklik sektörünün gelişimi, pazar büyüklüğü, kullanım alanları ve iş fırsatları ile ilgili olarak bu yazımızı incelebilirsiniz. Sanal Gerçeklik Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Son olarak konser alanına nasıl ışınlanacağız diyen kişiler için;

İnovatif danışmanlık hizmeti veren şirketimiz İnoves İnovasyon Hizmetleri ‘’ Herkes İçin Eğlence ‘’ Konsepti ile başlattığımız Vr Konser uygulamasını indirerek veya Sosyal Medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel gelişmeleri öğrenebilirsiniz. Uygulamamızı indirmek veya bu hizmetimizi sosyal medya da takip etmek isteyen kişiler için ilgili linkleri aşağıda paylaşıyorum.

Androit kullanıcıları için Google Play Uygulamamız;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vr.konser.vrkonser

Facebook; https://www.facebook.com/vrkonser/

Twitter ; https://twitter.com/VrKonser

İnstagram; https://www.instagram.com/vrkonser/

YouTube ; https://www.youtube.com/channel/UCBaqCtS-0PftBeI3hbF3AKA

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page