Pazarlama İnovasyonu

İnovasyonun çeşitlerinden birisi olan pazarlama inovasyonunu elinizde ki ürün ve / veya hizmetlerinize göre yapılmaktadır. Fakat bazı pazarlama inovasyonaları vardır ki bunları nerede uygularsanız uygulayın sizin marka bilinirliğinizi, karınızı ve şirketinizi büyüklüğünü arttıracaktır. İşte bunlardan en önemlileri gerilla pazarlama ve viral pazarlama sistemleridir. Bu sistemler hakkında detayları aşağıda ve daha fazlasını isterseniz blogumuzda bulabilirsiniz.

Gerilla Pazarlama Sistemleri

Gerilla Pazarlama sistemleri Avrupa ve ABD'de çok kullanılan bir sistemdir. Hızla artan rekabet ortamında bazen rakiplerinizin ayağına basmanız gerekebilir. Tam burada yaptığınız reklam, pazarlama faliyetleri ile rakiplerinizden bir anda ayrışıp yukarı çıkacağınız, markanızı insanların zihnine direk olarak yerleştiren, farklı, çarpıcı, etkili pazarlama sistemlerine gerilla pazarlaması diyoruz. Bu yöntem ile tüm insanların aklına yer edinip orada uzun bir süre kalabilirsiniz. Tekrar etmemizde fayda var, rakipleriniz bu işten pek hoşlanamayacaktır. Detaylı bilgi ve en iyi örneklerin resimlerini incelemek için aşağıdaki düğmeye tıklayınız.

Sosyal Medya Pazarlaması

Bugün insanların çoğu sosyal medyada kendini göstermekten ziyade, bilgi almak, kafa dağıtmak veya eğlenmek için giriyorlar. Bir şekilde hayatımızın her alanına giren sosyal medya Tv medyasının çok çok önüne geçmiş durumda. Bununla birlikte siz değerli şirketler için de farklı fırsat ve çözümler de sunmaktadır. Sosyal Medya pazarlamasının etkili olmasının en önemli nedenlerinden birisi ise, reklamlarınızı size uygun müşteri kitlesine nokta atışı olarak sunuyor olması.

Viral Pazarlama

Viral pazarlama kulaktan kulağa pazarlama olarak bilinen, organik olarak yayılmayı hedefleyen, bütçe olarak düşük fakat etkisi çok yüksek bir pazarlama sistemidir. Öyle büyük etkileri vardır ki bir anda bütün ülkede ana haber bültenlerinde yer alıp, bütün dünya sizden konuşuyor olabilir. En zor fakat en etkili pazarlama sistemidir. Pazarlama inovasyonunun en iyi yöntemlerinden birisi olan bu uygulamanın püf noktaları ve örnek videosunu incelemek için aşağıda düğmeye tıklayınız.

Please reload