top of page

Dünya’nın İLK Sanal Fuar Alanı VR FUAR

Mesela evinizden veya iş yerinizden, sizi şöyle yeşilin 50 tonunun olduğu harika bir Fuar alanına ışınlasak. Yanlış duymadınız Işınlasak dedim.

Sanal gerçeklik teknolojisi ile dilediğinizi yere zihininiz ışınlamınız mümkün. Bu teknoloji ile ilgili detaylı bilgileri, yeni iş fırsatlarını ve eğlencenin en son halini linke tıklayarak bu yazımızda bulabilirisiniz;

Şimdi Sanal Fuar alanımızı tasarlamaya başlayalım. Ağaçların içerisinde sağlı sollu fuar stantları olsun, kuş cıvıltıları içerisin de bir kumanda kolu ile, isterseniz hiç kumanda kullanmayıp otomatik yürüyüş modu veya küçük sıçramalar yapabileceğiniz alanlar ile ilerleseniz. Bu ormanlık alan da stantların son bulduğu yerde muhteşem bir kumsala kavuşsanız.

Kumsalın yanında dilerseniz içerisine girip bilgi alacağınız konferans salonları sizi beklese, yada sağ tarafınız deniz, sol tarafınız orman ve konferans alanları olarak değiştirebilsek.

Biraz fazla mı oldu diye düşünüyorsanız daha fazlası için hazır olun. Çünkü; inoVes danışmanlık olarak sloganımız ‘’Sınırsız Düşünün’’ ve sınırları zorlamaya sizinle birlikte devam etmek istiyoruz.

Bundan sonra sizlerden kendi fuar alanı tasarımınızı kafanızda canlandırmanızı istiyorum. Çünkü bizim yapabileceklerimiz sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır. Ben bu arada öncelikle eski fuarcılık sistemlerinin zorluklarından ve iş yükünden bahsedip, sonrasında inovasyon ile bu işlerin aslında ne kadar kolay olabileceğinden bahsedeceğim.

Gün geçtikçe hayatlarımıza giren süper teknolojilerin bir çoğu insanlığın hayatını KOLAYLAŞTIRMAK ve diğer bir çoğunluğu ise, insanlığı mağaralardan çıkarıp uzaya gönderen bir duyguyu bastırmak için var ; MERAK.

Peki, Hayatımızı kolaylaştıran bir fuar alanı düşünelim, Hem iş için gidenlerin, hem bundan keyif aldığı için gidenlerin, hem gitmek isteyip gidemeyenlerin, hem de katılımcı olarak Fuar’da stant açan şirketlerinin hayatlarını KOLAYLAŞTIRARAK ve MERAKLARINI gidermeye çalışarak sınırlarımızı zorlayalım.

Fuar’a katılan dostlarımız ; Evet fuara gittiniz ama oraya gitmek için yol, trafik, otopark gibi bir çok engelli parkuru atlattıktan sonra, tabanlarınız şişinceye kadar gezdiniz. Şu an elinizde de 1 çam ağacının yok oluşuna yetecek kadar dergi, kart, broşür, tanıtım metinleri var. Şimdi gelirken geçtiğiniz test bir kez daha sizi bekliyor, engelli parkur da zaman ile yarış başladı.

Evinize, ailenize, yada kavuşmak istediğiniz neresi varsa oraya kavuşma çabanız. Hele ki bir de fuarların büyük kısmının gerçekleştiği İstanbul’da iseniz ve tüm İstanbulluların ilgi ile takip ettiği Cuma trafiğine kaldıysanız, hava yağmurlu ve bir de yolda kaza var ise. Keşke hiç gelmeseydim diyebilirsiniz. Hatta biraz daha ileri gidip yere batsın bilgiside, ilgisi de keşke internette girip baksaydım bile diyebilirisiniz. Ama durun birde fuarda stant açan şirketlerin durumuna bakın.

Fuar da stant açan şirketler, bu şirketlerin dertlerini çok iyi bilirim. Bende zamanında birkaç Fuar’a katıldım. Sırf o fuar haftası için bir stant yaptırır ve belki de bu standı bir sene boyunca hiç kullanmayacak olmanıza rağmen yine de deponuzda tutarsınız. Çünkü Dünyanın parasını verip yaptırdınız. Fuar bittikten veya başlamadan önce bu standı bir nakliye aracına bindirip taşıttınız ve fuar alanın da kuruluma başladınız. Hani bilirsiniz bir son dakka aksiliği çıkar ve mutlaka gece sabaha kadar kurulum yapmak ile geçer. Elektrikçisi ayrı dert, kamerası, broşürü, pastası, böreği, çayı, çorbası, mankeni, elemanı derken bu liste uzayıp gider. Tabi masraf kalemleri de doğru orantılı olarak uzar gider. Sonuç 1 haftalık tanıtım için harcanan Dünya kadar para, emek, zaman.

Sizi daha fazla boğmadan tüm dertlerinizi unutturacak ve bu sıkıntılardan sizi kurtaracak inovatif bir fikrimiz var.

  • Yukarı da yazımızın ilk başında tasarımını yaptığımız yeşillikler için de olan fuar alanını hayal etmeye devam edelim. Katılımcılar fuar standı kurmuş şirketin tabelanıza 5 sn baktığında bir kum saati doluyor ve bakan kişi stant alanının içerisine giriyor. İçeride isteseniz sizin için geliştirdiğimiz yapay zekaya sahip sanal asistan hizmeti veya direk olarak size bağlı bir sistem ile siz markanızın tanıtımını yapıp soruları cevaplayabiliyorsunuz . (Yapay Zeka nedir ? Yapay Zekaya ve insalığın savaşı, yapay zeka ile iş fırsatları hakkında bilgileri bu bağlantıda bulabilirsiniz. )

  • Standınıza giren kişi ürünlere bakarken yan tarafında da o ürün ile ilgili teknik bilgiler yazıyor. Giren kişi sizin iletişim bilgilerinizi favorilerine ekleyip sonra sizin ile iletişime geçebiliyor.

  • Ürünlere puan verilip, eksik olduğunu düşündüğü noktalar hakkında görüşlerini bildirilebiliyor. Hatta sizin stant alanınızdan çıktıktan sonra aklına takılan bir şey olursa favori markalarım bölümünden direk olarak sizin standınıza gelebiliyor.

  • Tanıtım broşürlerini bilgisayarından inceleyebilir. Broşürü inceledikten sonra ertesi gün tekrar fuar alanına girebiliyor. Hatta katılımcı arkadaşlar isterlerse her gün fuarı gezip ve eğer gerçekten gelip yakından görmesi gereken bir şey olduğunu düşünürse sizin ile iletişime geçiyor ve tanışmak için geliyor.

Siz fuar severlerin klasik fuar alanı sorunlardan kurtulmak için yapması gereken tek şey, Dünyanın İlk Sanal Gerçeklik Fuar Alanı olan VR FUAR uygulamasını yükleyip fuar’a ışınlanmak.

Böylece Merak ettiğiniz tüm yeni ürünleri zahmetsizce gezip, araştırma yapabilecek, alacağınız dijital katalog ve kartvizit ile tonlarca ağacın kesilmesinin önüne geçeceksiniz. Tabi bir de istediğiniz anda istediğiniz ülke ve ya şehirde ki fuarlar hakkında tam ve detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Katılımcı şirket ise, telefon ile arayıp sahip olmak istediğiniz fuar alanı için ölçülerini ve ürün resimleri vermek yeterli olacaktır. Böylece fuar stant taşıma, kurulum, yiyecek içecek, manken, ürün tedariki gibi hiç bir masraf ile uğraşmadan ürünlerinizi tüm Dünya pazarında tanıtmış olursunuz. İşte her şey bu kadar basit.

Önemli Not : Bu arada fiziksel olarak istediğiniz yerde fuar açabilirsiniz unutmayın ki bir kişinin konu hakkında bilgisi olduğunda tamam artık gitmeyeyim değil, artık biliyor ve daha çok merak ediyorum şeklinde olacaktır.

Fakat bizlerin size sunabildiği bir rapor, standınıza kaç kişi girmiş en çok hangi ürün görüntülenmiş, kullanıcılar bu ürünlere kaç puan vermiş veya bu ürün hakkında nasıl bir yorum bırakmış gibi bir çok bilgi hizmeti ile müşterinizi çok daha iyi tanıyıp, çok daha iyi ürünler piyasaya sunabilirsiniz. Böylece fuar ile ilgilenen kişilerin nasıl bir ürün istediğiniz çok daha iyi anlayabilirsiniz. Ve üretim de bambaşka bir Devire geçebiliriz.

vr-fuar-tescil, sanal-gerceklik-fuar-alanı, sanal-fuar

vr-fuar, sanal-fuar, sanal-fuar-alanı

Kommentare


Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page