VR teknoloji ve gözlüklerini kullanarak; hayal sınırlarını zorlayacak birçok proje geliştirebilirsiniz. Bunlardan önemli olanlarından birisi de; hiç şüphe yok ki sanal vr fuar alanları. Kendi sergi standınızda kolayca sanal bir dünya yaratabilir, bununla birlikte ürünüze özel bir dünya ya da şirket merkezinizi veya farklı temada bambaşka dünyalar tasarlayabilirsiniz. Bu konuda sizi sınırlayan hiçbir şey yok ! Evet, bu fikir aklınıza yattı değil mi ? Öyleyse devam edelim.

VR Fuar Uygulamaları ile Fark Yaratın

Henüz çiçeği burnunda bir sektör olan ve hızlı bir şekilde büyüyeceğini ön gördüğümüz VR sanal fuar uygulamaları sayesinde; müşterilerinize dilediğiniz sunumu gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik işin en güzel yanı ise; bunu yaparken müşterinizin ya da sizin herhangi bir yere gitmek, seyahat etmek zorunda olmamanız. Tamamen sanal ortamda tüm bu faaliyetlerin yürüyor olması, ortamın sanal olması sayesinde dilediğiniz şekilde tasarlanabiliyor olması da diğer artıları. Ancak her ne kadar adı sanal olsa da; gerçekliği de  sonuna kadar yaşıyorsunuz.

virtual fair

Neden VR Fuar Tercih Etmeliyim?

Covid-19 süreci hepimize işlerimizi daha fazla dijitale taşımamız gerektiği gerçeğini bir kez daha hatırlattı. İptal olan fuarlar, iptal olan toplantılar, vs. gibi çok fazla organizasyon bu yıl yapılamadı. Peki; bunun yerine tüm katılımcıların evinden VR gözlükleri ile; ilgi duydukları fuarlara katılabileceğini söylesek, firmaların da aynı şekilde sanal fuar alanlarında sanal standlarını kurabileceğini söylesek ne düşünürdünüz ? Muhtemelen ticaretle uğraşan herkesin canı gönül isteyeceği bir durum olduğu konusunda hem fikiriz. Evet; VR fuar uygulamaları ile müşterilerinizin veya sizin, herhangi bir yere gitmeden ortak bir noktada, sanal fuar alanında buluşmanızı sağlıyor, tüm bu sistemi kurguluyoruz. Şimdi biraz da neden VR Fuarı tercih etmelisiniz buna göz atalım.

1- Maliyetler

Fuar hazırlıkları, herkesin takdir edeceği üzere ciddi anlamda mali bütçe gerektiren konulardır. Hele hele konu eğer ki yurt dışı fuarlar ise; bu durumda maalesef masraflar çok daha fazla artabilmektedir. Gerek bu masrafları azaltmak gerekse de mesafeleri kısaltmak adına, VR sanal fuarlar tam olarak çözümler üretmektedir. Her iki taraf sanal fuarda buluşarak, rutin bir fuar faaliyetinde neler yapıyorsa bunları sanal fuar uygulamalarında da kolaylıkla yapabilir.

2- Daha Fazla Katılımcı

Evinden, ofisinden ya da istediği herhangi bir yerden sanal gözlüğünü takmak suretiyle istediği fuara katılma imkanı bulan kullanıcılar, sizce fuarlara katılır mıydı ? Bugün dünyanın en büyük otomobil fuarını kaç kişi izlemek istiyor ama mesafe ve masraflardan dolayı katılamıyor ? Bu soruların cevabını düşündüğümüzde; sanal vr fuarların bize ne gibi çözümler üretebileceğini anlayabiliyoruz. Dünyadaki 5 milyar insan tarafından ziyaret edilen bir sanal fuarda, standınızın olması ne demek biraz bunun üzerine kafa yormak gerekiyor.

3- Zenginleştirilmiş Görsel Sunumu

VR fuarların sağlamış olduğu imkanlardan birisi de hiç şüphe yok ki; zenginleştirilmiş görsellerin de kullanılabiliyor olması. Ürününüzü daha iyi sunma ve anlatma imkanı, AR ile desteklenmiş standlar, vs. gibi durumları da düşündüğümüzde VR fuar alanlarının bize bu anlamda da katkı sağlayağı görülecektir. Kim bilir belki bu etkisi gerçek fuarlardan bile daha fazla olacaktır ?

sanal vr fuar alani

4- Zamandan Tasarruf

Buradan Almanya’ya fuara katılmak için bir ekip; havaalanı, transport, check-in, karşı havaalanına ulaşım, tekrar aynı süreçler, otele yerleşme, otelden fuar alanına gitme, vs. derken çok ciddi anlamda zaman kaybı yaşıyor. Ayrıca fiziki anlamda da yoruluyor. Maliyet kısmına da zaten ilk maddede değinmiştik. Sanal Vr fuarlar bunlara da çözümler üretiyor. Almanya’da yapılan ya da dünyanın herhangi bir farklı ülkesinde yapılan fuara evinizden sadece sanal gözlüğünüz ile katılabilmeniz mümkün.

VR fuar uygulamaları hakkında bizlerle iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Sizin ve şirketiniz için VR fuar alanları oluşturabilir, bunları istediğiniz gibi dizayn edebilir ve müşterilerinizi bu fuar alanlarında ağırlamanızı sağlayabiliriz. Sizlere proje üretmek için sabırsızlanıyoruz !

VR Teknolojisi Nedir Gelecekte Nerede Kullanılacak konulu içeriğimize de göz atarak, VR (Sanal Gerçeklik) ‘ın bize ileride ne gibi başka yenilikler sunacağı konusunda da fikir edinebilirsiniz.