Nefes Kredisi

March 6, 2018

     Bildiğimiz üzere şu an piyasa da nakit para sıkıntısı var. Bu sıkıntıyı gidermek için hükümetiz bir çok politika uygulamaktadır. Bunların en önemlilerinden birisi KOSGEB destekleridir. Fakat şu an bankalar aracılığı ile uygun faizli kredi olanağı sağlayacağını duyurarak, bir çok KOBİ için nefes alma fırsatı sunmuştur.

     Halk bank şu an için özellikle esnaflara %5 faizli ucuz kredi fırsatı sağlamaktadır. Esnaf başına 100 bin TL ile 500 bin TL arasında kredi sağlayabileceklerini belirtti. Bu konu da üyelerine destek olmak için TOSYÖV’den Yusuf Süleyman Karadağ, Esnaf Sanatkarlar odası Ağaç işlerinden Sedat Katırcı devreye girerek sürecin kolaylaştırılması ve evrakların takibi konusunda yardımcı olacağını belirtmiştir. Nefes kredisi diğer bankalar da daha yüksek faizli olsa da bu konuda Devlet bankası Halk Bank bedava denecek bir rakam ile çok ucuz kredi olanağı sağlamaktadır.

     Kredi kullanımı konusunda esnafların en büyük sıkıntısı evrak işlerinin çok yoğun olması. Finansmana ulaşmada sıkıntı yaşan küçük esnaflar ülkemizin en büyük çarkını oluşturmaktadır. KOBİ’lerin bu ülkenin can damarı olduğu her fırsatta söylenip bu konuda çalışmalar yapılsa da, ne yazık ki kullanım konusunda Kobilerimiz zorlu evrak sürecini aşamamaktadır. İşte tam da bu yaraya parmak basmak adına harekete geçen Süleyman bey ve Sedat bey üyeleri için yeni bir oluşum kararı almıştır.

     Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşlarından olan TOSYÖV aynı zamanda Kredi Garanti Fonu (KGF) ve KOSGEB’in kurulmasında öncülük etmiştir. Her zaman Kobilerin gelişmesinde destek birimlerin kurulmasını sağlayan ve bu konuda çalışmalar yapan TOSYÖV Hükümet ile Kobiler arasında bir köprü görevi görmeyi kendine amaç edinmiştir. Son çalışmasında da görüldüğü üzere sadece proje fikirleri ile değil, bunların uygulanması için de takipçi olarak, desteklerin doğru yere gitmesi için var gücü ile çalışmaktadır.

     Nefes Kredileri ve diğer hizmetler hakkında daha detaylı bilgi için formumuza üye olup tüm güncel haberleri takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

Vr kafeler İnternet kafelerin yerini alacak

May 29, 2017

1/2
Please reload

Recent Posts

August 17, 2018

March 6, 2018

Please reload

Search By Tags
Please reload

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
Follow Us