Son dönemde yaşanan gelişmeler ve bununla birlikte mecburen evlerimizde daha çok vakit geçiriyor olmamız, VR teknolojilerinin yani sanal gerçekliğin önemini bir kez daha bize hatırlattı. Bu teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve yıkıcı gücünü göstermesi için artık önünde bir engel bulunmuyor. Özellikle bazı sektörlerin çok fazla etkileneceğini öngörüyoruz. Bu sektörlerden birisi de eğitim sektörü olacak. Ancak bu etkinin olumlu olacağını ve insanların öğrenme gücünü artıracağını değerlendiriyoruz. Bu anlamda inovasyonla birlikte eğitim sektöründe kendilerini yenilemek isteyen ve sektörde farklılığını ortaya koymak isteyen eğitim kurumlarına Sanal Eğitim Danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

Sanal Eğitim Nedir ?

Kelime itibariyle adından da anlaşılacağı üzere; fiziki eğitim yerine sanal ortamlarda verilen eğitimlerin tamamına sanal eğitim adı verilmektedir. Kamera ile çekilmiş ve video olarak sunulan eğitimi de sanal eğitim olarak değerlendirebileceğimiz gibi; VR yani sanal gerçeklik teknolojisi ile oluşturulmuş ve öğretici gücü kat ve kat artırılmış olan eğitimleri de sanal eğitim olarak değerlendirebiliriz. Son cümlemizden de anlaşılacağı üzere; artık standart basit videoların tarihe gömülme zamanı gelmekle birlikte, AR ve VR teknolojileri ile eğitimde bambaşka bir çağın başlamasına da tanıklık etmek üzere olduğumuzu da söyleyebiliriz.

Vr Eğitim – Sanal Gerçeklik Eğitim Teknolojisi ile Çok Daha Verimli Eğitim

Tüm öğrencilerimiz

– Kimya dersini birebir deneyler yaparak

– Biyoloji dersini organlarını görerek

– Tarih dersini savaş alanında yaşayarak öğrense nasıl olurdu ?

Müfredata uygun bir şekilde hazırlanacak olan eğitim modellerinde amaçlanan; öğrencilerin deneme yanılma yöntemiyle öğrenmesi sağlayarak, dersleri görselleştirerek öğrenme hızını arttırmaktır. Sanal Gerçeklik ( Virtual Reality – VR ) sistemler ile çok daha etkin öğrenmek ile kalmaz, okula ulaşamayan öğrenciler için yerinde ve uzaktan eğitim modeli geliştirilebilir.

Agumantly Reality Ar Eğitim – Arttırılmış Gerçeklik ile Eğitim

Arttırılmış gerçeklik teknoloji ile bütün ders kitapları canlanıyor.

Kitaplardaki görselleri telefonunuz ve tabletinize okutarak canlandırmanız ve bu görsele istediğiniz açıdan bakıp tüm detayları görebilmeniz mümkün.

Yeni nesil kitaplar artık canlı ve bir o kadar da öğretici olacaktır.

AR Teknolojisi Nedir hakkında hazırlamış olduğumuz içeriği inceleyebilir, bunun yanı sıra İletişim bölümünden bizlerle iletişime geçerek danışmanlık tekliflerimiz hakkında daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.